06 Kwi

Najem pojazdu zastępczego cz. 3 – cena

ER6F

W ostatnim wpisie z cyklu podstaw wiedzy o najmie pojazdu zastępczego, napiszę o pieniądzach. Jeśli już wiesz, że:

  • możesz skorzystać z opcji najmu pojazdu zastępczego w ramach likwidacji szkody,
  • wiesz jaki czas najmu powinien zostać zaakceptowany przez ubezpieczyciela,to powinieneś wiedzieć także
  • jaką stawkę najmu ubezpieczyciel powinien zaakceptować.

Jako Poszkodowany masz prawo do samodzielnego wyboru firmy wynajmującej pojazdy zastępcze i nie ma mowy, żeby ubezpieczyciel mógł tobie taki wybór narzucić. Nie masz też obowiązku poszukiwania firm oferujących swoje usługi najtaniej.

Nie musi to być najtańsza firma, ani nawet taka oferująca pojazdy w średnich cenach, a tym bardziej współpracująca z towarzystwem ubezpieczeń, w którym likwidowana jest szkoda.

Kluczem do uzyskania odpowiedzi na wątpliwości, co do słuszności żądania zwrotu ceny najmu jest ustalenie, czy przedstawiona stawka jest wygórowana w stosunku do cen  konkurencji na danym rynku lokalnym. Przy czym pamiętajmy, że pojazd wynajęty powinien być podobny do uszkodzonego. Co to oznacza? Jak popsuje nam się przykładowo Kawasaki er6, to nie wynajmujemy Ducati Panigale, czy w odniesieniu do samochodów, jak się popsuje Ford Fiesta, to nie wynajmujemy Mercedesa C Klasy.  Chodzi o to, żeby zarówno pojazd uszkodzony, jak i wynajęty, były w tej samej klasie i standardzie.

Zapraszam do lektury części 1 dotyczącej możliwości najmu pojazdu zastępczego i części 2 dotyczącej czasu najmu pojazdu zastępczego.

Teraz możesz w to nie wierzyć, ale już niedługo zaczniesz walczyć o swoje prawa!

prawnik motoryzacyjny Warszawa prawnik motoryzacyjny Warszawa prawnik motoryzacyjny Warszawa prawnik motoryzacyjny Warszawa prawnik Warszawa  prawnik Warszawa prawnik Warszawa prawnik Warszawa prawnik Warszawa lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider lawrider

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.